İade Politikası:

 

İnternet mağazamızdan almış olduğunuz ürünlerde bir sorun olması ya da aldığınız ürünlerin ihtiyacınızı karşılamaması durumunda, teslimat sonrasında iade edebilirsiniz. Ürünlerin iadesi için belirtilen yasal süre 14 gündür ancak bir ALTERNATİFSOKAK müşterisi olarak internet mağazamızdan aldığınız ürününüzü kullanılmamış olması kaydıyladır.

İade etmek istediğiniz ürünler, ilgili ekibimiz tarafından hızlı ve doğru bir şekilde incelenecek ve talebiniz değerlendirilecektir. İadeniz, “Mesafeli Satış Sözleşmesi”nde yer alan Madde 13’deki “Cayma Hakkı” ve Madde 14’deki “Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler” şartlarına uygun olmalıdır. 

Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler : Bulaşıcı,taşıyıcı hastalıklar ve hijyen sebebiyle Çorap, şapka, bere, küpe, piercing ve gym atlettir. 

İade etmek istediğiniz ürünler “Mesafeli Satış Sözleşmesi” şartlarına uygun ise para iadeniz, sitemizden alışveriş yaparken kullandığınız kredi kartınıza 10 iş günü içerisinde yapılacaktır.
Kapıda ödemeli satın aldıysanız banka hesap numaranıza iadesi gerçekleştirilir. Banka bilgileriniz (IBAN) ürün kontrol edildikten sonra müşteri temsilcisi tarafından size ulaşılıp istenecektir.

İade Koşulları

İade işlemleri “Mesafeli satış sözleşmesi’nde yer alan Madde 13 ‘deki “ Cayma Hakkı” ve Madde 4’deki “Cayma Hakkı Kullanılmayacak Ürünler” şartlarına uygun olmalıdır. (İade şartlarının detayı için Collezione.com – Mesafeli satış sözleşmesini inceleyebilirsiniz )

 

Yasal İade Süresi Ve Koşulları:

Ürünlerimizin yasal iade süresi teslim tarihinden itibaren 7 gündür. İade edilen ürünlerin tüm aksesuar ve ambalaj malzemeleriyle beraber ürünün çift nüshalı orijinal faturası ile gönderilmesi gerekmektedir. Faturasız iade kabul edilmemektedir.

 

 

İade ve değişimlerde sorun yaşanmaması adına;

Ayakkabılarınızı ev ortamında,

Tekstil ürünlerinin etiketlerini koparmadan ve yıkamadan denemenizi öneririz.İadeniz ALTERNATİF SOKAK  İlgili birimi tarafından incelenir ve yukarıdaki şartlara uygun ise süreç başlatılır. İade onaylandığında ürün ücreti yasal süre olan 10 iş günü içerisinde iade edilir. Bu süre www.alternatifsokak.com ’un ürünü teslim alması ile başlar.

ŞU ANDA İNCELENEN ÜRÜNLER